Barffi.net
Riikan Hauska Koirakoulu
Reviiri Eläinlääkäriasema

Tapahtumakalenteri

Tälle sivustolle pyrimme kokoamaan kaikki kilpailut minne tollereita voi ilmoittaa. Mikäli listalta puuttuu jokin tapahtuma, ilmoita siitä meille rapsuttamo(at)gmail.com. Lista on koottu lajeittain ja aikajärjestyksessä. Tässä vaiheessa listalla ovat agility ja näyttelyt. MEJÄ, TOKO sekä muut viralliset kokeet löytyvät Kennelliiton tapahtumakalenterista (linkki alla), jossa koemuotoa vaihtamalla voi hakea haluamansa.

MEJÄ, TOKO, muut viralliset kokeet ja kilpailut

www. omakoira.kennelliitto.fi/tapahtumakalenteri/frmTapahtumakalenteri.aspx

Agility

Viralliset kisat löytyvät agilityliiton sivulta

Epävirallisia agilitykisoja (epikset) ei löydy tällä hetkellä kootusti mistään, osa löytyy täältä: www.koirat.com/tapahtumat?ryhma=1

Näyttelyt

KV = Kansainvälinen näyttely
KR = Kaikkien rotujen näyttely
RN = Ryhmänäyttely
E = Erikoisnäyttely
Nd = Nordnäyttely

Hilmo=Halvempi ilmoittautuminen
Vilmo=Viimeinen ilmoittautuminen
 
PÄIVÄ PAIKKA NLY  HIlmo VIlmo  TUOMARI
 2019          
Maaliskuu           
23.03. Turku  KV 01.02.  21.02./28.02.  Espen Engh 
30.03.  Lahti  KV  31.01. 28.02./03.03. Leni Finne 
Huhtikuu          
06.04. Mäntyharju  RN  03.03.   Maija Lehtonen
14.04.  Vaasa KV 11.02.  11.03/18.03. Ann Carlström
14.04. Kitee RN  10.03. 17.03. Paula Heikkinen-Lehkonen 
20.04.  Tervola  RN 27.03.   Paula Rekiranta 
21.04.  Imatra Nd 18.03.  25.03. Marko Ljutic 
27.04. Laitila RN  29.03.    Sanna Kaven 
28.04. Kouvola RN 02.04.   Katja Korhonen
Toukokuu          
01.05. Lahti  RN  04.04.    Matti Luoso 
04.05. Tampere Nd 28.02. 01.04./07.04. Pirjo Aaltonen
04.05. Hirvensalmi  RN 10.04.   Paula Rekiranta
05.05. Tampere KV 28.02. 01.04./07.04. Vanessa Moyano Gonzalvez
05.05. Pöytyä RN 10.04.    Helin Tenson
05.05. Raahe RN 15.04.    Goran Gladic
11.05. Helsinki KV 17.03. 07.04./14.04. Kalvo Kriisk 
11.05. Jämsä RN 15.4. 23.4. Jaana Hartus
11.05. Oulainen RN 31.03.  14.04./18.04.  Tuire Okkola
11.05 Riihikoski RN 15.04. 17.04.  Jurate Butkiene
11.05. Sulkava RN 23.04.    Virpi Montonen
12.05. Iisalmi Nd 11.03. 12.04. Richy Lochs-Romans
18.05. Rauma KR  26.03.  26.04./02.05. Tino Pehar
18.05. Lestijärvi RN  15.04.  23.04. Reino Korpela
18.05.  Rautjärvi  RN 23.04.  30.04. Paula Heikkinen-Lehkonen
18.05. Taivalkoski RN 23.03.  22.04. Katja Korhonen 
19.05. Mynämäki KR  17.03.  14.04./21.04. Viveca Lahokoski
19.05. Seinäjoki RN 16.04.  26.04. Bertil Lundgren 
19.05.

Sipoo

RN 19.04.    Erja Nummi
25.05. Kemiönsaari RN 01.04. 29.04.  Leni Finne
25.05. Savonlinna RN 06.05.   Kirsi Nieminen
26.05. Hamina Nd 31.03. 28.04./02.05. Jaana Hartus
26.05. Kauhajoki RN 30.04. 06.05.  Perttu Ståhlberg 
26.05. Keuruu RN 15.04. 30.04./10.05.  Reia Leikola-Walden
26.05. Lemland RN      
26.05. Nousiainen RN 26.04.   Tiina Illukka 
26.05. Sodankylä RN 30.04.   Helin Tenson
30.05. Vantaa ER 16.04.   Tarja Hovila
30.05. Kangasniemi KR 31.03. 28.04./5.5. Maret Kärdi
Kesäkuu          
01.06. Iitti  RN 30.04.    Hilkka Salohalla
08.06. Hämeenlinna RN  13.05.   Jari Partanen
08.06. Rovaniemi KV 15.04.  10.05.  Marie-Josee Melchior-Schlecter 
08.06. Helsinki RN 08.05. 14.05. Saija Juutilainen
08.06. Imatra RN 10.05. 19.05. Goran Gladic, Serbia
09.06. Alavus  KR 24.04. 08.05./13.05.  Marjo Jaakkola
09.06. Kuusamo RN 13.05.    Hilkka Salohalla
16.06. Jämsä KR 24.04. 14.05./26.05. Reia Leikola-Walden 
30.06. Raasepori  KR 30.04. 27.05./03.06. Harto Stockmari
Heinäkuu          
06.07. Tuusula Nd      
07.07. Orivesi KR 04.06. 11.06. Tarja Hovila
07.07. Tuusniemi RN 03.06. 10.06. Jaana Hartus
13.07. Mikkeli KR 15.05.  07.06./14.06. Esko Nummijärvi
13.07. Oulu Nd 16.05.  10.06/17.06.  Satu Ylä-Mononen
14.07. Oulu KV 16.05. 10.06./17.06.  Eva Liljekvist Borg
19.07. Kalajoki RN 20.05.  17.06./24.06. Diane Stewart-Ritchie
20.07. Kalajoki KV 20.05. 17.06./24.06.  Liam Moran
20.07. Hyvinkää KR 17.05.  14.06./24.06. Zorica Blomqvist
21.07. Kemi KR 19.06.    Jari Partanen 
27.07. Espoo  KR 26.06. 04.07. Vesa Lahtonen
28.07. Pori KV 23.05.  20.06./27.06. Clodagh Fallon
28.07. Suonenjoki RN     Paavo Mattila
Elokuu          
03.08. Kuopio KV 23.06. 08.07. Paavo Mattila
03.08. Maalahti RN      
03.08.  Mikkeli RN 08.07.  15.07. Perttu Ståhlberg
03.08. Porvoo RN 01.07. 08.07. Helin Tenson 
03.08. Vesilahti RN      
04.08. Maalahti RN      
10.08. Kotka KV 15.07. 22.07./28.07. Arne Foss
11.08. Turku KR      
17.08. Kouvola KR      
17.08.  Kauhava  RN      
17.08. Kuopio  RN 28.07.    Pekka Teini 
17.08. Rovaniemi RN 22.07.    Jouko Leiviskä 
18.08. Tampere E 15.07.     
18.08. Heinola KR       
18.08. Kajaani RN      
31.08. Riihimäki Nd 08.06.  22.07./30.07.  Roxana Birk 
31.08. Lappeenranta RN      
31.08. Ruovesi RN      
Syyskuu          
01.09.  Riihimäki KV  08.07. 22.07./30.07. Inga Siil
07.09. Kihniö RN 22.07.  05.08./12,08, Gergana Georgieva
07.09. Siikajoki RN 12.08.   Sanna Kaven
08.09. Vantaa Nd      
14.09. Porvoo KR      
15.09. Rauma RN      
22.09. Hyvinkää RN      
28.09. Hämeenlinna E 02.09.  Rudolf Feyaerts   
28.09 Eckerö KV 16.07. 27.08./03.09. George Schogol 
Lokakuu          
20.10. Kouvola RN      
26.10-27.10. Seinäjoki KV      
Marraskuu          
09.11. Jyväskylä Nd       
10.11. Jyväskylä KV      
Joulukuu          
06.12. Tampere RN      
07.12. Helsinki Nd      
08.12. Helsinki KV